Arabaya Reklam Almanın Vergisi 2020

Arabaya Reklam Almanın Vergisi 2020

Arabaya reklam almak isteyenler için reklam vergisi ödemeleri belediyelere yapılmaktadır. Arabaya reklam almanın vergisi 2020 yılında her belediye tarafından farklı tutarlarda belirlenmektedir. Arabaya alınan reklamın vergisi hesaplanırken reklamın boyutları dikkate alınmaktadır. Belediyeler reklam vergisini metrekare üzerinden hesaplamaktadır.

Örneğin bağlı olduğunuz belediyede arabaya alınan reklam için metrekare başına 12,50 TL reklam vergisi alınıyor ve arabanıza alacağınız reklamın boyutu 2 metrekare ise 12,50 TL X 2 = 25,00 TL reklam vergisi ödemeniz gerekmektedir.

Arabaya reklam alarak ek gelir kazanmak mümkündür. Günümüz koşullarında arabasına reklam alan sürücüler her ay düzenli bir şekilde 400 TL ile 800 TL arasında ek kazanç sağlamaktadır. Firmalar arabalara reklam vermek için genel olarak reklam ajanslarını tercih etmektedir.

Arabasına reklam almak isteyen araç sahipleri de hızlı ve güvenli bir şekilde arabalarına reklam almak için reklam ajanslarına kayıt olabilir. Arabanıza reklam almak için arabayareklamalmak.com’a kayıt olabilirsiniz.

Arabaya Reklam Almak

Ülkemizde yaşanan ekonomik durumlar göz önünde tutulduğunda arabaya reklam alarak her ay 400 TL ile 800 TL arasında ek bir gelir kazanmak büyük bir avantaj sağlamaktadır. Reklamcılık sektöründe ortaya çıkan gelişmeler araç sahiplerinin de bu gelişmelerden payını almasını sağlıyor.

Firmalar da daha düşük maliyetlere katlanarak kendisinin, ürününün veya hizmetlerinin reklamını arabalar üzerinde daha görünür hale getirerek geniş kitlelere ulaşmaktadır. Firmalar arabaya reklam verirken araca ve sürücüye bu kapsamda kendisini temsil yetkisi de vermiş oluyor.

Bu sebeple firmalar arabaya reklam verirken itibarlarını göz önünde tutarak reklamlarını taşıyacak araç ve sürücülerde birtakım özelliklerin bulunmasını talep etmektedir. Çünkü firmalar itibarlarına zarar getirecek bir girişimde bulunmaktan imtina etmek zorundadır. Bu sebeple de arabaya reklam verme işlemlerinde profesyonel hizmet sağlayan reklam ajanslarını tercih etmektedir.

Arabaya Reklam Almak İçin Aranan Özellikler Nelerdir?

Araç sahipleri araçlarına reklam alarak ek bir gelir kazanmayı hedeflerken, firmalar da kendilerini en iyi şekilde temsil edecek araç ve sürücüleri bulmayı arzulamaktadır. Bir firma reklam vermek istediği araç ve sürücüsünde başlıca şöyle özelliklerin bulunmasına özen göstermektedir;

  • Deneyimli bir sürücü
  • Kurallara uygun sürüş
  • Bakımlı ve temiz bir araç
  • Aracın modelli olması
  • Aracın yasal belgelerinin tam olması
  • Aracın günlük belirli bir km seyahat etmesi

Firmalar arabaya reklam verirken buna benzer özelliklere sahip olmasını talep etmektedir. Arabaya reklam alarak düzenli bir ek gelir sağlamak isteyen araç sahipleri araçlarının reklam almaya uygunluğunu arabayareklamalmak.com üzerinden öğrenebilir.

Arabaya Reklam Almak Yasal mı?

Arabaya reklam almak yapılacak birkaç işlemle yasal hale gelmektedir. Bu işlemleri yapmadan arabaya reklam almak kanunen suç olarak görülmektedir. Arabaya reklam almak için en güvenli yöntem deneyimli bir reklam ajansına kayıt yaptırmaktır. Kayıt yaptırdığınız reklam ajansı vermiş olduğunuz bilgiler ışığında arabanız için en doğru reklamı belirleyerek size bilgilendirme yapmaktadır.

Arabanız için reklam ajansı tarafından uygun görülen reklamın araç üzerinde taşınması konusunu Araç Muayene İstasyonuna danışarak öğrenebiliyorsunuz.

Araç Muayene İstasyonu olur verdikten sonra belediyeye reklam boyutuna göre reklam vergisi ödeniyor. Vergi ödemesinden sonra ücretsiz bir tespit muayenesi için tekrar araç muayene istasyonuna gitmeniz gerekiyor.

Bu muayene sonrasında aracınıza alacağınız reklamı Trafik Tescil Şubesine giderek ruhsatınıza işletmeniz reklamın yasal bir şekilde taşınmasını sağlayacaktır. Tescil işleminden sonra arabanıza almış olduğunuz reklamın araç üzerine giydirilmesi yapılmaktadır. Arabaya izinsiz reklam alan sürücülere 2020 itibariyle 132,00 TL ceza uygulanmaktadır.