Arabaya Reklam Giydirme Ruhsata İşletme

Arabaya Reklam Giydirme Ruhsata İşletme

Firmalar arabalara reklam vererek tanıtımlarını yapmak ister. Firmalar arabaya reklam vermek için bu işlemleri profesyonel olarak yerine getiren reklam ajanslarını tercih etmektedir. Arabasına reklam almak isteyen araç sahipleri de en hızlı ve güvenli şekilde arabaya reklam almak için reklam ajanslarına kayıt yaptırmaktadır. Arabaya reklam vermek isteyen firmalar ise reklam verilecek arabalarda bazı özelliklerin bulunmasını talep etmektedir. Arabaya reklam giydirme ruhsata işletme işlemleri araç sahibi tarafından uygulanacak birkaç yasal işlemle yerine getirilmektedir.

Arabayareklamalmak.com olarak arabasına reklam almak isteyen tüm araç sahiplerine profesyonel olarak rehberlik sağlıyoruz. Arabanıza reklam alarak her ay düzenli bir ek gelir elde etmeniz mümkün. Arabanıza almış olduğunuz reklam karşılığında aylık 400 TL’den 800 TL’ye kadar ek gelir kazanabilirsiniz.

Arabaya Alınan Reklamın Ruhsata İşletilmesi

Bir reklam ajansına kayıt olduktan sonra araç özelliklerine uygun olarak belirlenen reklamın ruhsata işletilmesi kolay birkaç adımda tamamlanmaktadır. Arabanız için reklam ajansınca uygun görülen logo, resim veya yazı gibi reklamın öncelikle aracınızda taşıma uygunluğunu Araç Muayene İstasyonuna giderek danışmanız gerekiyor.

Araç Muayene İstasyonu tarafından reklamın aracınızda taşınmasında sorun olmadığı belirtildikten sonra aracınıza alacağınız reklamın renkli bir çıktısını alarak belediyeye gitmeniz gerekiyor. Aracınıza alacağınız reklamın boyutuna göre hesaplanan reklam vergisini ödüyorsunuz.

Belediyeye giderken yanınıza alacağınız renkli çıktının boyutu A4 ebadında olabilir. Ancak reklamın araç üzerinde kaplayacağı gerçek boyutun bilgilerini vererek reklam vergisini hesaplatmalısınız.

Belediye reklam vergisini metrekare olarak hesaplamaktadır. Belediyeye reklam vergisini ödedikten sonra alacağınız belgelerle birlikte tekrar Araç Muayene İstasyonuna gidiyorsunuz. Burada ücretsiz bir şekilde tespit muayenesi yaptırılıyor.

Bu süreçten sonra Araç Muayene İstasyonundan alınan Tespit Muayenesi belgesiyle birlikte Trafik Tescil Şubesine giderek aracınıza almış olduğunuz reklamı ruhsata işletiyorsunuz. Ruhsata işletilen reklamı aracınıza giydirme yaparak yasal bir şekilde taşıyabilirsiniz. Bu işlemden sonra aylık ortalama 400 – 800 TL arasında gelir kazanmaya başlıyorsunuz.

Arabaya Nasıl Reklam Alınır?

Firmalar arabalara reklam verirken araçta ve sürücüsünde bazı özelliklerin bulunmasına özen göstermektedir. Bir firma arabaya reklam vererek o araca ve sürücüsüne kendini tanıtma ve temsil etme yetkisini vermiş oluyor. Bu sebeple firmalar arabaya reklam verirken;

  • Deneyimli bir sürücünün olmasına
  • Aracın temiz ve kurallara uygun kullanılmasına
  • Araçların bakımlı olmasına
  • Araçların yüksek modelli olmasına
  • Aracın düzenli olarak kullanılmasına
  • Aracın yasal belgelerinin tam olmasına

Dikkat ederek kendilerini en iyi şekilde temsil edecek araçları tercih etmektedir. İsteyen herkes arabasına reklam almak için arabayareklamalmak.com’a danışarak aracının reklam almaya uygunluğunu kolayca öğrenebilir.

Arabaya Alınan Reklamın Cezası Var Mı?

Arabaya alınan reklamın yasal işlemleri yapılmaması durumunda cezai karşılığı bulunmaktadır. Arabaya alınan reklam için yasal işlemler yapılmış ve ruhsata işletilmiş ise herhangi bir cezası yoktur.

Yasal işlemleri yerine getirmeden arabaya reklam giydirmesi yapan sürücülere trafik kontrollerinde yakalanması durumunda 2918 Trafik ve Karayolları Kanunun 26/2 maddesi uyarınca 132,00 TL idari para cezası kesilmektedir. Bununla birlikte sürücüye 5 ceza puanı düşümü yapılmaktadır.

Ancak izinsiz olarak arabaya alınan reklam için düzenlenen idari para cezasını düzenleme tarihi dahil 15 gün içerisinde ödeyen sürücüler erken ödeme indiriminden faydalanarak 99,00 TL ödemektedir. Trafik cezalarında 15 gün içerisinde ödeme yapanlara %25 oranında erken ödeme indirimi sağlanmaktadır.

Arabaya reklam almak isteyenler küçük birkaç işlemle hiçbir cezai işleme maruz kalmadan her ay düzenli bir ek gelir kazanabilir. Arabanıza reklam almak için arabayareklamalmak.com’u ziyaret edebilirsiniz.