Araç Giydirmenin Yasal İşlemleri

Araç Giydirmenin Yasal İşlemleri

Araç sahipleri araçlarının üzerinde reklam olmasını ve insanların bu reklamı görmesini istiyorlarsa yasal izin almaları gerekiyor. Sizde araç sahibi iseniz ve aracınızın üzerine görünmesini istediğiniz reklam olmasını istiyorsanız sizler için bu izinlerin nasıl olacağını anlatmak istiyoruz. Sizlere araç giydirmenin yasal işlemleri nasıl oluyor anlatmak istiyoruz. Öncelikle yapmanız gereken araç üzerine reklam giydirme işlemini sanal ortam üzerinden yani bilgisayar üzerinden tasarımını yaptırmanız gerekiyor. Sizlere yapmak istediğiniz reklamın hangi özelliklerinin tasarımını yapmanız gerektiğini yazacağız.

  • Reklam vereceğiniz reklam logosunu
  • Size kişilerin ulaşabileceği iletişim bilgilerinizi
  • Ürününüzün resimlerini
  • Sloganlarınızı
  • Görsellerinizi

Araç üzerine giydirme işini yapan profesyonel firmalara bilgisayar ortamında yaptırmanız gerekiyor. Firmamız araç giydirme işinde uzun süredir hizmet veren firmadır. Sizlere firmamız araç giydirme işlerinizde kaliteli olarak hizmet veriyor. Sizde aracınıza giydirme yapmak istediğiniz reklamınızı firmamıza gelerek yaptırabilirsiniz.

Araç Giydirme Yaptırırken Yasal Olarak Nerelere Reklam Koyulabilir?

Araç üzerine reklam giydirmesi yapılırken yapılması gereken yerler olduğu gibi reklam yapılamayan yerlerde bulunuyor. Sizlere arabanın nerelerine reklam giydirmesi yapamayacağınızı yazacağız.

  • Ön tekerleklerine
  • Camlarının olduğu yerlere
  • Ön kısımlarına
  • Arka kısımlarına

Reklam uygulaması yapılması yasaktır. Tavan kısmının olduğu yere montaj yasaktır. Aracın yan kısımlarında bulunan cam kısımlarının olduğu yerlere ise montaj yapılması yasaktır. Sadece cam kısmının altında bulunan bölüme montaj yapılabilir.

Yasal olarak kurallar belli olduğu halde piyasada bulunan ve üzerlerine reklam giydirmesi yapılmış araçların çoğu bu kurallara uymuyor. Sizde kurallara uyarak firmamıza gelip araç giydirmesi yaptırmak istediğiniz yerlere reklamlarınızı koydurabilirsiniz. Firmamız yasal açıdan sizin hiçbir ceza ile karşı karşıya gelmenizi istemez.

Araç Giydirme Yaptırırken Yasal Olarak Vereceğiniz Vergiler Hakkında

Araç sahibi olarak aracınızın üzerine reklam koymanın bir bedeli bulunuyor. Bu bedel yaptıracağınız firmaya ödendiği gibi devlete ait vermeniz gereken vergi bulunuyor. Firmamız sizlere araç giydirme işini kaliteli ve ekonomik bir şekilde yapıyor.

Firmamız ayriyeten sizlere ödeme seçenekleri sunarak fazla külfet altında kalmanızı istemiyor. Devlete verilecek vergi konusuna gelirsek; önce bağlı bulunmuş olduğunuz ilçenin belediyesine gitmeniz ve belediyeye reklam vergisi yatırmanız gerekiyor. Bu yasalara uymanız ve ceza yememeniz açısından sizin için önemli bir önem arz ediyor.

Ödeyeceğiniz bu reklam vergisi 1 yıllıktır ve her sene ayrı olarak tekrardan ödemeniz gerekiyor. Ödeyeceğiniz vergiyi ise aracınızın üzerine koyacağınız reklamın metre karesi fiyatını belirliyor. Yanı aracınızın üzerindeki reklamın metre karesi ne kadar fazla veya az ise o kadar reklam vergisi ödersiniz.

Araç Giydirme Vergilerinin Fiyatları Hakkında

Sizlere araçlarınızın üzerine vereceğiniz reklamın fiyatları hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Sizlere daha önce aracınızın üzerine koyacağınız reklamın kapladığı metre kare olarak fiyatlandırıldığını söyledik.

Bunu bir örnek olarak sizlere anlatmak istiyoruz. Aracınızın sadece kapılarının olduğu yere firmanın logosunu reklam olarak koymak isterseniz, kapının üzerine 50cm. x 30cm.ölçülerin de bir logo koyduğunuzu düşünelim. Araçta iki kapı olduğunu düşünürsek total’da 0,3 metre kare yer kaplar. Metre karesinin örnek olarak 15 tl olduğunu düşünürsek ödeyeceğiniz vergi ise 4.5 tl olacaktır.

Bu vergiler her belediyeye göre farklılıklar gösterir. Genel olarak belediyelerde uygulanan uygulama, 1 metre karenin altında ise işler 1 metre kare olarak kabul edilir. Yani 1 metre karenin altındakiler 1 metre kare kabul edilir. Ve bu vergilendirme 1 metre kare üzerinden vergilendirilir. Sizin bu devletin kurumuna ödeyeceğiniz reklam vergisi ile ilgilidir. Firmamız ise sizlere uygun fiyatlarda araç giydirme reklam hizmetini sunuyor. Sizde firmamıza gelerek araç reklamı işlerinizi yaptırabilirsiniz.