Aracın Durumuna Göre Reklamdan Alınan Para Değişir mi?

Aracın Durumuna Göre Reklamdan Alınan Para Değişir mi?

Açık hava reklamları, bilinen en eski reklam çeşitlerinden biridir. Bu klasik reklam tipi, değişen şartlara uyum sağlamakta ve gelişmektedir. Açık hava reklamlarında kullanılan aktif reklam sistemlerinden biri araç giydirmedir. Günlük işlerinizi yaparken reklamda yapmış olduğunuz için ekstradan bir zahmete girmeye, iş gücü ayırmaya, fazladan maliyete gerek kalmaz. Aracınıza reklam almak, para kazanabileceğiniz ideal bir gelir türüdür. Arabaya Reklam Almak sitesi olarak; aracına reklam alarak para kazanmak isteyen sürücüleri, reklam veren firmalarla bir araya getirmeyi hedeflemekteyiz. Aracına reklam almak isteyen sürücünün uyması gereken prosedürleri, aracın durumuna göre reklamdan alınan para değişir mi? sağladığı avantajlar nelerdir, bu işin maliyetini vb konularında bütün soruları gidermekteyiz.

Arabaya Neden Reklam Almalı?

Günümüz ekonomik şartlarından dolayı, tek bir iş yapmak yetersiz kalabiliyor. O zaman karşımıza çıkabilecek her türlü finansal fırsatı değerlendirmemiz gerekiyor. Arabaya reklam almak tamda böyle bir fırsat. Efor ve zaman harcamadan, ek gelir elde edebileceğiniz iyi bir fırsat.

Nasıl Reklam Alınır?

İnternet ile birlikte dijital reklamlar öne çıksa da, küçük yada büyük ölçekli markalar için fiziksel reklamlar hala çok önemlidir. Sürekli hareket halinde ve yoğun insan popülasyonunda bulunan araçlara reklam vermek, markalar için hala cazip gelen bir yöntemdir. Gerekli koşulları sağmanız halinde, siz de bu markaların reklamlarını aracınıza alabilirsiniz. Gerekli olan şartlar ise şunlardır;

  • Arabanızın bakımlı ve gözle görülür titizlikte olması.
  • İlgili reklam ajanslardan birine kayıt olmak.
  • Sigorta, bakım, gibi aracınızın trafiğe uygun yeterlilikte olduğunu belirten evrakların tam olması.
  • Firmaların reklam için tercih ettiği kriterlerdeki araçlardan birine sahip olmanız.

Şirketler sadece yukarda saydığımız gibi araç yeterliliğine değil, şoför yeterliliğine bakmakta. Araç ve trafik güvenliğini tehdit eden bir sürücü kaydınız yoksa, reklam almanıza hiç bir mani kalmamıştır demektir.

Yasal mı?

Evet yasal. Gerekli izinleri almanız halinde yasalar size bu reklam hakkını tanımaktadır. Reklam alabilmek için izlemeniz gereken adımlar özetle; muayene istasyonuna giderek, alacağınız reklam logosu veya kaplamanın uygunluğunu danışmak. Uygun bulunması halinde, belediyenin ilgili müdürlüğüne reklam vergisini yatırdıktan sonra araç giydirme işlemini gerçekleştirmek.

Araç giydirildikten sonra muayene istasyonundan tespit muayenesi yaptırmak(bu işlem ücretsizdir). Buradan alacağınız formu, ruhsatınıza işletmek için Trafik Tescil Şubesine gitmek. Herhangi bir cezai işleme tabi olmamak için uygulamanız gereken yasal prosedür budur.

Bu Reklamlardan Ne Kadar Kazanılır?

Arabaya Reklam Almak sitesi olarak, yazı başlığında sorduğumuz aracın durumuna göre reklamdan alınan para değişir mi? konusuna gelecek olursak. Evet değişir. Bu fiyat değişikliğini belirleyen çeşitli etmenler bulunmaktadır. Bunlara değinmek gerekirse;

  • Bulunduğunuz şehir
  • Aracınızın çalıştığı lokasyonlarında ki insan yoğunluğu
  • Şehirler arası yol alıp almadığınız
  • Aldığınız günlük mesafe
  • Reklam aldığınız firma
  • Aracınızda reklam kaplanacak alanın büyüklüğü

Yukarıdaki maddelerden hepsi fiyatı etkileyen kriterlerdendir. Firma olarak deneyimlerimizden yola çıkarak buna bir cevap vermemiz gerekirse, aylık kazancınızın 250 ve 800 arasında bir bantta olacağını söyleyebiliriz.

Araç giydirerek reklam yapmak şirketler için düşük maliyette ve uzun ömürlü bir reklam biçimidir. Araç sahipleri içinse zahmetsiz bir ek gelirdir.

ArabayaReklamAlmak sitemizde, araç sahibi olarak reklam almak istediğinizde izlemeniz gereken bütün adımları detaylıca bulabilirsiniz. Marka ve işletmeler ise, sitemize reklam vererek daha fazla sürücüye ulaşabilirler. Kazan-kazan formülü işleyen bu reklam türüne dair bütün sorularınızın cevaplarını sitemizde bulabilir, 7/24 ulaşabileceğiniz iletişim sayfamızdan bizimle kontak kurabilirsiniz.